На 26.02.2025 г се проведе Общото годишно отчетно изборно събрание на КРСЗ

На 26.02.2025 г се проведе Общото годишно отчетно изборно събрание на КРСЗ

Заседанието бе открито от Председателя на УС – г-н Димитър Янков.

Г-н Янков съобщи, че събранието е свикано на основание чл. 26 от ЗЮЛНЦ и чл. 21 от Устава на сдружението с решение на УС на сдружението с покана, публикувана на интернет сайта на сдружението: www.krsz.org и покана, поставена на мястото за обявление на адреса на управление на сдружението. Поканите са обявени на 12.02.2025 г., с което е спазен установения за това срок в Устава – най-малко четиринадесет дни преди датата на провеждане на Общото събрание. Г-н Янков съобщи, че на заседанието присъстват членове съгласно списък на регистрация на кворума – неразделна част от протокола.

Предложено бе Общото събрание да избере Димитър Атанасов Янков за Председател на събранието, а за протоколист – Лина Попкръстева.

По точка 1 от Дневния ред „Доклад и отчет за дейността на СНЦ „Клуб на работодателя – Стара Загора“ думата бе дадена на г-н Димитър Янков – Председател на УС. Докладът включваше кратък анализ на бизнес средата на фона на динамично променящата се международна обстановка. Акцентира се върху инициативите на клуба, свързани с подобряване на възможностите за развитие на съществуващи предприятия и съсздаване на нови т.нар. „стартъпи“ в регион Стара Загора, чрез активно участие в програмите за трансформация на въглищните региони, за развитие на кръгова и зелена икономика, както и цифрова трансформация на предприятията. Председателят обърна внимание на активността на клуба, свързана с дуалното обучение, усилията за повишаване на дела му в процесите на професионална квалификация в професионалните гимназии, чрез проведените срещи в РУО Стара Загора на ниво УС и след това на регионално ниво в Професионалната гимназия по механотехника и автотранспорт, на която присъстваха всички директори на професионални гимназии в област Стара Загора.

Обсъдени бяха предимствата и недостатъците при приемането на еврото и мненията, че въпреки някои негативи приемането на европейската валута ще доведе до повишаване на ръста на растеж на икономиката на регионално и национално ниво. Да се присъединим към Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) и да започнем да работим  така, че да ускорим икономическото развитие на България и най-после да се доближим до най-развитите страни в ЕС, а защо не и да изпреварим някои от тях.

По т.2 от дневния ред беше направен финасов отчет за израходваните средства през манадата и се установи, че Сдружението в е добро финансово състояние.

По т.3 бяха освободени членовете на УС и освдободени от отговорност , а по т.4 беше освободен и председателя на УС.

По т.5 беше предложено бъде избран същия състав на УС, както следва: 1.Лина Попкръстева 2.Стефан Шоселов 3. Пламен Михалев 4. Христо Шидеров 5. Банко Банов 6. Кирил Добрев 7. Борислав Попов 8. Георги Чахов

Беше преложено за почетен член на УС да бъде избран г-н Диньо Димов – собственик и управител на НОЛИНА ЕООД, което беше прието единодушно.

по т.6 след кратка дискусия Стефан Шоселов предложи за председател да бъде преизбран г-н Димитър Янков, след като нямаше други предложения беше прието единодушно. Новият председател благодари за доверието и обеща да работи още по-всеотдайно за развитието на регион Стара Загора.

По. т.7 бяха дискутирани действия на новия управителен съвет в следните направления:

Участниците заявиха твърда позиция, че следва да се отстоява Област Стара Загора да остане към Югоизточния регион при разпределянето на държавни и евро-финансови фондове и в никакъв случай да не се допуска присъединяването й към Пловдив.

Образование: Проф. Попов направи писмено предложение за консолидиране на висшите учебни заведения. Проведе се дискусия по предимствата, от които бизнес средите биха имали полза. Отчете се факта, че Министърът на образованието Красимир Вълчев е избран като депутат от регион Стара Загора и следва пълноценно да се използва преимуществото, че има директна връзка с властта и последната е готова да приема и реализира позитивни бизнес решения, нововъведения и конструктивни идеи в областта на Образованието.

Влизането на България в Еврозоната и свързаните с това предимства и недостатъци;

Постъпиха предложения за предприемане на ефективни действия на бизнеса за намаляване на броя служители, заети в държавната администрация, както и облекчаване на редица административни процедури и електронизацията им;

Сподели публикацията